TAEKWON-DO ITF

TAEKWON-DO ITF

TAEKWON-DO ITF

Historia

Jednym z pierwszych propagatorów tej sztuki samoobrony był dr. Andrzej Bryl, który jako pierwszy Polak zdobył czarny pas w Taekwondo ITF podczas swojego pobytu w Kanadzie w Siedzibie Głównej ITF u Gen. Choi Hong Hi
W latach osiemdziesiątych w Polsce zawiązały się pierwsze struktury Taekwondo ITF pod kierunkiem A.Bryla a następnie przekazane zostały wraz ze zmianą siedziby do Lublina i kierowana była przez Prezesa T. Łoboda.
Był to bardzo owocny okres rozwoju Taekwondo ITF w Polsce, powstawały kluby, usystematyzowano system szkoleń, turniejów nasi trenerzy byli świetnie przygotowani co przekładało się na wysoki poziom zawodników którzy szybko weszli do czołówki światowej. Po śmierci twórcy Taekwondo Gen. Choi Hong Hi doszło do rozłamu i wielu podziałów w Taekwondo ITF.
W 2009 roku Mistrz Jan Nycek, został oficjalnym reprezentantem i jednocześnie kontynuatorem Taekwon-do ITF w Polsce pod spadkobiercą Gen.Choi Hong Hi jego synem G.M. Choi Jung Hwa z siedzibą w Kanadzie, która to organizacja była założona przez jego Ojca. ( obecnie siedziba mieści się w Londynie )
Mistrz Jan Nycek założył Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF, które pomimo wielu trudności, rozwija się zgodnie z zasadami oraz światowym nurtem International Taekwondo Federation. Wspierany przez swojego przyjaciela Mistrza Z. Kruk szybko doprowadza do rozwoju i wzmocnienia Taekwondo ITF w Polsce pod kierunkiem G.M.Choi Jung Hwa

Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF jest organizacją otwartą i chętną do współpracy z klubami oraz stowarzyszeniami.
Systematycznie prowadzimy szkolenia dla Kadry Instruktorskie, sędziowskiej oraz szkolenia dla zawodników. Organizujemy turnieje krajowe i międzynarodowe, jak również bierzemy udział w otwartych turniejach po za granicami kraju, cyklicznie uczestniczymy w turniejach rangi Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Utrzymujemy wiele kontaktów międzynarodowych, które sprzyjają rozwojowi tej dyscypliny.

Skontaktuj się z nami

7 + 13 =

Dane firmowe

ul. Kwiatowa 16

56-400 Oleśnica

Dane kontkotwe

e-mail: biuro@taekwondo-itf.pl

tel. 501 044 012